Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,253
· Najnowszy użytkownik: oridapa
Losowa Fotka
CERTYFIKATY ETS
CERTYFIKATY
PROFESJONALNE CV
CERTYFIKATY
PLATFORMA SEVENATIVE
CERTYFIKATY
UWAGA!!!
Szkoła będzie funkcjonowała przy współpracy z Polskim Instytutem Montessori oraz Fundacją Nauczania Języków Obcych "LINGUAE MUNDI" w Warszawie, Stowarzyszeniem na Rzecz Jakości w Nauczaniu PASE w Warszawie jak również Helen O’Grady Drama Academy w Wielkiej Brytanii.

Poza obligatoryjnym programem nauczania wynikającym z Ustawy o Systemie Oświaty szkoła będzie prowadziła rozszerzoną naukę języka angielskiego (codziennie 1 godzina) oraz języka niemieckiego, jako drugiego języka obowiązkowego, w oparciu o nowatorską metodę nauczania języków obcych „outdoor teaching’u” za której popularyzację i wdrażanie na rynku słubickim szkoła językowa JUST ENGLISH została wyróżniona jako nowatorskie podejście do nauczania języka angielskiego przez British Council.

Nie sposób nie skorzystać z sąsiedztwa Niemiec, by w praktyce sprawdzać znajomość konwersacji w języku sąsiada.

W myśl słów „Mały człowiek - duży szacunek” oraz „Pozwól mi zrobić to samemu” dr Marii Montessori szkoła będzie przygotowywać dzieci do życia oraz zaopatrywać je w umiejętności takie, jak myślenie, kreatywność, umiejętność poradzenia sobie w nowych, trudnych sytuacjach, umiejętności komunikowania się z innymi, bycia uczciwym w stosunku do samego siebie i innych ludzi. Intencją nie jest wychowywanie dzieci do wyścigu a przekazania im mocnych, trwałych fundamentów oraz poczucia własnej wartości, niezależności i siły, by móc żyć w zgodzie ze sobą.

W codziennej pracy dzieci będą poznawały techniki dramy wspierające rozwój dziecka, przełamywanie barier w mówieniu, integrowaniu się ze środowiskiem i rówieśnikami oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości.
Metoda projektu jako narzędzia wzbogacającego lekcje języka angielskiego to kolejna z metod. Pracując tą metodą rozwijamy u uczniów umiejętność współpracy w grupie, obserwowania rzeczywistości, wdrażania zdobytej wiedzy do praktycznego działania, samooceny i osiągania samodzielności.
Projekty rozwijają wyobraźnię, uczą sposobów zdobywania wiedzy, docierania do źródeł. Uczniowie realizując zadanie korzystają z różnych źródeł i technik. Metoda ta będzie również wykorzystywana na innych przedmiotach.

Niektóre koncepcje i metody zaczerpnięte z pedagogiki dr Marii Montessori będą włączone do programów nauczania mających na celu rozwijanie i poszerzanie znajomości języka angielskiego takich jak: matematyka, elementy przyrody i ekologii, plastyka, muzyka, wychowanie fizyczne oraz innych w obu szkołach.

Na korzyść szkoły przemawia liczebność klas – do 10 osób, co sprzyja indywidualizacji pracy i rozwijaniu zainteresowań.
Wychodząc naprzeciw wielokierunkowości rozwoju dzieci, potrzebie nauki wielu języków, szkoła zachęca do udziału w szerokim spektrum zajęć pozalekcyjnych: plastyczno –technicznych, informatycznych, tanecznych, języka rosyjskiego, języka francuskiego, języka japońskiego.
Proponujemy również szeroki wachlarz dyscyplin sportowych w ramach wychowania fizycznego (tenis, jazda na łyżwach, wycieczki rowerowe, basen, gry i zabawy ruchowe itp.). Tradycyjne zajęcia w-f odbywać się będą w hali miejskiej.

Prace domowe będą w swej zasadniczej części odrabiane w szkołach, aby nadmiernie nie obciążać dzieci i młodzieży.

Przy współpracy z Helen O’Grady Drama Academy jedną z metod aktywizujących w nauczaniu języka angielskiego będzie teatr - odgrywanie ról z własnego życia np. w sklepie czy u lekarza powoduje, że uczniowie lepiej poznają swoje reakcje, emocje, poznają sposób myślenia i reagowania innych ludzi, zbliżają się do odgrywanych postaci. Istotą dramy jest odgrywanie ról i wyobrażenie sobie określonych sytuacji.

Dzieci potrzebujące opieki po lekcjach, będą mogły skorzystać z kolorowej świetlicy, działającej w godz. 8.00 – 16.00. Podczas zajęć świetlicowych zapewniamy miejsce na kreatywność plastyczną, pomoc w nauce, tematyczne kąciki zabawowe.

W szkole będzie można spożyć pełnowartościowy posiłek (catering). Uczniowie będą mieli do swojej dyspozycji stołówkę, w której będą mogły przygotować i spożyć II śniadanie oraz obiad.

Ogólnemu i wszechstronnemu rozwojowi intelektualnemu dzieci i młodzieży będą służyły wyjazdy do Warszawy w oparciu o specjalnie opracowany harmonogram ciekawych zajęć, warsztatów, kina, teatru czy muzeum.

Nabór do klasy I Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum rozpoczyna się od 1 kwietnia 2015 roku.

Zebranie informacyjne dla rodziców zainteresowanych naborem do szkoły odbędzie się dnia 09 kwietnia 2015r. o godzinie 18:00 w siedzibie szkoły języka angielskiego JUST ENGLISH w Słubicach ul. Podchorążych 1.

Wszelkich informacji można uzyskać telefonicznie 501 031 446 lub na stronie internetowej szkoły www.justenglish.info.


Ilość miejsc jest ograniczona.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Jaki znasz język obcy?

j.angielski

j.niemiecki

j.francuski

Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Urodziny Urodziny: